Juba mõnda aega (umbes 2015. aasta keskpaigast) oli minu peas idanenud mõte õppida püsimeiki. Kuna aga tegemist on vägagi vastutusrikka tegevusega, siis ei olnud ma selleks valmis. 2016. aasta augustis aga käis klõps ning hoolikalt valisin endale koolitaja ja võtsin ette teekonna Kaunasesse, Baltic Brows Academy’sse, õppima microbladingut. Otsustasin hetkel just selle variandi kasuks kuna mind siiski eelkõige huvitavad vaid kulmud. Olles nüüdseks väga usinalt harjutanud on mul rõõm teatada, et võtan vastu ka kliente, pakkumaks microblading teenust. Kuna olen oma töös nagunii väga kohusetundlik ja täpne, siis on see ilmselgelt minu kõige lemmikum tegevus.
Asume aga asja kallale ja räägime nüüd lähemalt tuntud ja imelisest microbladingust.
Mis on microblading?
Tegemist on püsimeigiga, mille kestvus kliendi nahal on 12-24 kuud, olenevalt erinevatest nüanssidest nagu näiteks kliendi nahatüüp jm. Microblading erineb tavapärasest püsimeigist selle poolest, et teostatakse manuaalselt, mitte masinaga.
Manuaalselt teostatava protseduuri käigus viiakse spetsiaalne värvipigment naha pealmisesse kihti ning just seetõttu, et ta jääb pealmisesse kihti, tuhmub värv kuni 1,5-2 aastaga. Värvipigment kantakse nahale spetsiaalse väikestest nõelakestest moodustunud teraga, mis jätab väga peene ja puhta joone. Microblading on suhteliselt valutu protsess, kindlasti vähem ebamugavam kui näiteks hambaarsti külastus, sest protseduuri ajal kasutatakse lokaalset tuimestit.
Microbladingut (nagu ka püsimeiki) ei tohi kindlasti ajada segamini tätoveerimisega!
Kellele on microblading mõeldud?
Microblading on suunatud peaaegu kõikidele inimestele, ei oma tähtust, kas oled naine või mees, noor või vana, olematute kulmudega või peaaegu täiuslikega. Küll aga on siiski ka välistused. Microbladingut ei saa/tohi teostada inimestele, kellel on:
– kulmupiirkonnas mõni aknevorm
– rasune/õline nahk
– suured sünnimärgid kulmupiirkonnas, mis võivad n.ö. teele ette jääda kui uut kulmukuju luua
– lõhkised kappilaarid
-rohke keratoos
Kuidas toimida enne microblading protseduuri?
Peale seda kui oled käinud konsultatsioonis ja selgitanud koos töö teostajaga välja kas ja missugune kulmukuju teha, on aeg tulla protseduurile. Enne protseduuri palun ära ärrita oma nahka mingilgi moel, lase tal olla juba paar eelnevat päeva rahulikult, ära palun kasuta tugevat ja nahka ärritavat kosmeetikat või nahapuhastusvahendeid.
Kuidas microblading protseduur täpselt välja näeb?
Kliendi saabudes alustame õige kulmukuju mõõtmise ja joonestamisega. Seejärel saab klient vaadata üle, kas kuju talle sobib ning seejärel saame alustada protseduuriga. Nagu eelpool mainitud, siis teostatakse microblading’ut spetsiaalse teraga, mis moodustub mitmest väikesest nõelakesest. Protseduuri valulikkuse pärast ei ole vaja muret tunda, sest kasutame lokaalset tuimestust. Peale kuju loomist ja valmis joonistamist karvatehnikas, on protseduur lõppenud ning klient saab koju minna. Kindlasti ei ole microblading midagi sellist, et ei saa kas samal või järgnevatel päevadel kodust välja liikuda.
1-3 kuud peale protseduuri teostan retouch’i, et vajadusel tulemus ühtlustada, kliendi soovil midagi muuta jms.
Kuidas toimida peale microblading protseduuri?
Kuigi anname kliendile kaasa põhjaliku järelhoolduse juhendi, siis kirjutame kokkuvõtlikult ka siia.
Peale protseduuri lõppu peaks klient puhastama oma kulme väga õrnalt, kasutades selleks leiget destilleeritud vett, tehes sellega märjaks vatipadja. Selliselt peaks toimima esimesel ühel-kahel päeval ning seejärel alustama järelhoolduse kreemi kasutamist. Sellega peaks kreemitama päevas 3-5 korda.
Peale esimese ööpäeva möödust hakkab kulmudele tekkima koorik, mis eemaldub ise 1-2 nädala jooksul (see on individuaalne, lähtuvalt kliendi nahast ja paranemiskiirusest). Just neid koorikuid ongi kreemiga katta, et need ei kõvastuks.
Kindlasti ei tohi klient paranemisprotsessi ajal koorikuid nokkida, kratsida vms. Seda tehes eemaldab ta ka pigmenti ning paranenud tulemus ei jää ühtlane. Vältida tuleks ka päikest, solaariumit, spa-sid, sauna, basseine, liigset higistamist jms. Samuti ei tohiks kasutada kulmudel ega kulmupiirkonnas meiki kuni koorik või selle jäägid on kulmudel.
Kokkuvõtlikult saan öelda, et microblading on suurepärane lahendus ning protseduuri tegemine ja järelhooldus on seda vägagi väärt.
Konsultatsioon on tasuta!
Teenuse maksumus on 200€ ning sisaldab ühte retouch’i.
Aasta hiljem protseduuri korrates on maksumus 100€.